INVESTIČNÍ PRODUKTY

Stále si myslíte, že k investování nutně potřebujete veliké peníze? Slovům jako akcie, fondy či portfolio příliš nerozumíte? Anebo máte obavy ze ztráty těžce uspořených prostředků? Nemusíte. Pro spoustu lidí není problém odkládat si část příjmu stranou a šetřit, ale pro jistotu raději nechají peníze ležet na účtech. Efektivně zhodnocovat úspory a budovat si majetek přitom s pomocí odborníků může opravdu každý, klidně od pár stovek měsíčně.

Halíře dělají talíře

V případě investic mějte na mysli hlavně časové hledisko; část svých příjmů totiž měníte v kapitál, který přinese prospěch až v budoucnu. Na začátku úvah je přitom nejdůležitějším vodítkem profil investora, kdy společně s odborníky nastavíte cíle (čeho chcete dosáhnout), investiční horizont (kdy budete chtít peníze použít) i ochotu riskovat (klíčové hledisko pro zvolení investiční strategie, výběru vhodného fondu). Investování nedoporučujeme zkoušet na vlastní pěst systémem pokus-omyl, zkušení poradci rozumí pohybům na kapitálových trzích a rádi vám je vysvětlí. Investování vás tak bude víc bavit, když uvidíte, jak vaše peníze v čase rostou.

Víte, že:

  • Češi drží skoro polovinu svých finančních aktiv na bankovních účtech, kde jejich peníze stále ukusuje inflace? V rámci Evropy jsou tak na prvním místě.
  • investovat můžete pravidelně nižší částky, jednorázově vložit vyšší obnos, případně kombinovat obojí? S poradcem sestavíte svůj investorský profil a najdete nejvhodnější variantu odpovídající vašim možnostem a cílům.
  • pravidelné investování snižuje riziko špatného načasování? Investiční společnosti pak lépe kryjí výkyvy nákupních cen a rychleji vaše portfolio přiblíží očekávanému výsledku.
  • na investování má vliv i váš věk? Obecně platí, že čím jste mladší, tím je možné investici nastavit dynamičtěji.

Typické investice

Cenné papíry

Akcie a dluhopisy, s nimiž je svázaná určitá hodnota, majetek či majetkový prospěch.

Podílové fondy

Akciové, smíšené, dluhopisové, komoditní, nemovitostní atd.; investiční společnosti spravují soubory majetku, které sdružující určitá aktiva.

Investice do hmotných předmětů

Jde o investice do nemovitostí, zlata, uměleckých předmětů, mincí apod. Z úspor by do nich měly putovat nižší jednotky procent.

Deriváty

Jejich podstatou je termínový obchod, kdy dochází k jistému zpoždění mezi sjednáním obchodu a jeho plněním.

Jak přání měníme v realitu

Efektivně propojujeme nabídku mnoha finančních institucí na trhu se službou nezávislého finančního poradenství.

1.
Analýza

Ptáme se, abychom mohli připravit bezchybný osobní finanční plán.

2.
Poradenství

Představíme finanční plán a produkty, které pak společně zrealizujeme.

3.
Servis

O klienty se staráme dlouhodobě dle jejich aktuálních potřeb.